Korisnik:
Lozinka:

Finalisti
Zakon o odgoju i obr...

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Izlet u Gorski kotar

U petak,19.5.2017. učenici 5.a i b te 6.a i b bili su na izletu u Gorskom kotaru koji je, prema ocjenama učenika i nastavnika ocijenjen odličnom ocjenom. Djeca su posjetila Čabar i njegov kaštel Zrinski. Upečatljivi načini obrane dvorca s mnogobrojnim puškarnicama i domišljatim sustavima odvraćanja napadača ostavili su dojmljiv utisak na učenike. Nakon razgledanja, obogaćeni povijesnim činjenicama, krenuli smo prema sljedećem mjestu našeg putovanja Popovićevom mlinu koji se nalazi na putu prema Delnicama. Razgledavanje načina skladištenja i mljevenje žita te dobivanje brašna bile su sljedeće zanimljivosti u kojima su učenici uživali, a vrhunac bila je izrada kruha na tradicionalni način. Brašno, kvasac, sol i voda te domišljatost i kreativnost malih pekara rezultirala je raznolikim figurativnim ukusnim kruščićima. Okrjepljeni ukusnim kiflicama dio energije potrošili smo u discu koji se nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta, a ostatak smo sačuvali za razgledavanje Lokvarske šume gdje su nas se dojmila stabla visoka i do 42 metra i stara 269 godina. Čaroban okoliš s mnogobrojnim prirodno originalnim lokacijama, koji je bio iskorišten i za snimanje poznatog filma Winnetou, nikoga nije ostavio ravnodušnim.

Prije samog ručka razgledali smo špilju neobičnog oblika koja je obilovala izmjenjujućim suprotnostima - velikim špiljskim galerijama i uskim prolazima.

Izlet smo nastavili prema Fužinama, vlakom obišli jezero Bajer i posjetili špilju Vrelo.
I ova nas je špilja dočekala kontrastima već na samom ulazu gdje se miješao zrak tople šume i „ledeni“ podzemni. Djeca su bila oduševljena raznolikim stalaktitima čarobnih oblika i formi kao i izvorom kristalno čiste vode od 5 stupnjeva. Voda ponire, prema riječima vodiča, duboko u planinu. Mjesto obiluje životinjama koje žive u mraku, među kojima su naročito zamjetni mnogobrojni  šišmiši. Nesvakidašnja ljepota ove špilje također je korištena pri snimanju navedenog filma, naime, ovdje se još uvijek nalaze kipovi korišteni prilikom snimanja.
Dojmovi s izleta prepričavani su u veseloj atmosferi autobusa kao i danima u školi. (učiteljica talijanskog jezika Manuela Mišan)

objavio: Zlatko Lasek   datum: 1. 6. 2017.

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja