23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Baci drogu u koš - ove godine osvojili smo 2. mjesto
Autor: Branka Sironić, 7. 12. 2017.

Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti, u četvrtak 7. prosinca u 11.00 sati na Portarati u Puli, petu godinu zaredom održana je županijska sportsko-edukativna akcija "Baci drogu u koš" u sklopu Kampanje protiv bolesti ovisnosti "Bježi! Via!".
Sudjelovali su tradicionalno učenici sedmih i osmih razreda pulskih osnovnih škola natječući se u slobodnim bacanjima, družeći se i bodreći jedni druge. Učenici naše škole (Leona Mijalica, Ana Rogalo, Ardita Ćenaj, Calvin Čikada, David Čelić, David Sokolović, Filip Hrženjak, Ivana Đinić, Ivan Milić i Mihael Andričić) bili su u pratnji psihologinje Nataše Bajić Peteh i dobro se zabavili kako u igri tako i navijanju,a osvojili su 2. mjesto iza OŠ Veli Vrh Pula.

Više detalja pod opširnije. :-)

Nakon što su sve sudionike pozdravili Elena Puh Belci, zamjenica gradonačelnika Grada Pule i predsjednica Vijeća za komunalnu prevenciju Grada Pule, pročelnica UO za društvene djelatnosti Elvira Krizmanić Marjanović, novi načelnik Policijske postaje Pula Vjekoslav Vukšić te županijski koordinator akcije "Bježi! Via!" Diego Bosusco Ptica, održan je i revijalni dio manifestacije. U njemu su se okušali i Helena Mitrović iz Zavoda za javno zdravstvo IŽ-je te istaknuti i uspješni istarski sportaši: Lara Kliba i Robert Klačar iz Judo kluba Istarski borac Pula, Zelg Galešić i Teo Mikelić iz Kickboxing i MMA kluba Trojan Istra Pula, profesionalni boksač u poluteškoj kategoriji Marko Čalić te Bojan i Boris Mišković iz Kickboxing kluba Budokai Rovinj.

Naposljetku, nakon dva kruga slobodnih bacanja, u kojem je bacalo po pet učenika u dva kruga iz svake škole, najuspješniji su bili učenici OŠ Veli Vrh, ispred Monte Zara i Verude. I ove su godine učenici naše škole pokazali borbenost i želju za dobrom zabavaom te su se u školu vratili s još jednom osvojenom košarkaškom loptom koja će im dobro poslužiti na satu TZK. (psihologinja Nataša B.P.)