23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Gradonačelnik Boris Miletić u posjetu Školi
Autor: Branka Sironić, 19. 1. 2018.

U petak 19. siječnja 2018. posjetom školi razveselili su nas gradonačelnik Grada Pule gospodin Boris Miletić i pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Pule Elvira Krizmanić Marjanović. Posjetili su školu kako bi stekli uvid u dosadašnja ulaganja Grada Pule u opremljenost škole. U školskoj knjižnici, u ime svih učenika, dobrodošlicu gradonačelniku poželjela je Emina Hadžić, učenica 5. a razreda, najbolja čitateljica školske knjižnice za školsku godinu 2016./2017. Gradonačelniku i pročelnici uručila je straničnik iz Međunarodnog Bookmark projekta koji se tradicionalno ostvaruje u školskoj knjižnici. Ove godine partner je Katolička osnovna škola iz Hong Konga.

Više pod opširnije. :-)

Ravnateljica škole Branka Sironić, osobno i u ime djelatnika škole, srdačno je pozdravila goste te zahvalila predstavnicima Grada na dugogodišnjem kontinuiranom praćenju potreba škole i ulaganju koje je uvećalo koliko prostorne uvjete, toliko i opremljenost. U zadnjih 10 godina obnovljeni su svi parketi i prozori, adaptirani su i obojeni zidovi u svim učionicama, obnovljen je kuhinjski i blagovaonički prostor, dvorana za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu, knjižnica, zbornica, produženi boravak. Grad je kupio prijenosna računala, nove police za knjižnicu, ormare za kabinete i e-dnevnike. Također, pomogao je i pri postavljanju vanjske učionice koju je škola osvojila facebook glasovanjem.

Pročelnica Krizmanić Marjanović naglasila je da će se u školu Monte Zaro ulagati i u sljedećem razdoblju. Obnovit će se preostale sanitarije u prizemlju i na prvom katu, a pristupit će se i obnovi drugog dijela vanjske ograde.

Predstavnicima Grada, koji su temeljem iskazane potrebe školskih knjižničara donirali pet tisuća kuna svakoj pulskoj osnovnoj školi, od kojih je naša škola kupila stotinjak naslova za obnovu lektirnog fonda, zahvalila je i knjižničarka Dragica Pršo. Iskazala je i daljnju potrebu ulaganja u knjižnični fond zbog poticanja i razvijanja čitalačke kulture među učenicima, ali i učiteljima.

Gradonačelnik se nasmijan u školskoj knjižnici družio s učenicima, pogledao najavu projekta Z bičikleton po Puli, prošetao školom i  razgledao dvorište, a prije odlaska zahvalio se ravnateljici i Školi na predanom radu i inovativnim aktivnostima.

Hvala Vam i dođite nam opet! :)

(Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)