Korisnik:

Ukupno: 920464
Finalisti
Zakon o odgoju i obr...

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

Festival znanosti 2017. - Tema: Vrijeme

Osnovna škola Monte Zaro i ove je godine aktivno sudjelovala na Festivalu znanosti. Istaknuti svojim znanjem, uspjesima i prije svega velikom motivacijom za rad učenici i učiteljii posvetili su najmanje jedan školski sat temi „vrijeme“ kroz raznolike nastavne predmete.

Najvažniji cilj manifestacije na razini škole bio je edukacija učenika, popularizacija znanosti, poticanje stvaralaštva i originalnosti kroz navedenu temu „vrijeme“.

Prije svega, kako bi se obilježio početak trajanja samoga festivala učenici su zajedno uz pomoć učiteljice likovne kulture Rosane Zupičić Smoković izradili školski pano. Vrijeme su prikazali pomoću likovnih uradaka kroz različitu percepciju vremena (sat, godišnja doba tj.atmosfersko vrijeme i slično) – prilog 1. Učenici razredne nastave uz pomoć učiteljice Rozane Cerin pratili su i marljivo bilježili vremenske prilike našega zavičaja – prilog 2. Kroz nastavu engleskog jezika učiteljica Mirjana Ajhorn stavila je naglasak na „Vremenske prilike i neprilike – predviđanje vremena“ (Weather conditions (Weather forecast)). Učenici 6-ih razreda savladali su stručne termine na engleskom jeziku - prilog 3. Iz nastave geografije upoznali su elemente atmosferskog vremena, tipove vremena, svrhu i dijelove atmosfere te razliku između vremena i klime.  Izrađen je plakat na temu atmosfere – prilog 4. Također, učenici su zajedno s učiteljicom geografije Anom Okmaca sudjelovali na praktičnoj radionici izrade sunčanih satova koju je organiziralo Astronomsko društvo „Istra“ Pula u pulskoj Zvjezdarnici na Monte Zaru. Kroz radionicu imali su prilike upoznati potrebnu opremu za izradu navedenih satova, konačan izgled predmeta te način njegova korištenja – prilog 5. Kroz nastavu hrvatskog jezika s učiteljicom Karlom Virgilio učenici 5. razreda temu su obilježili kroz glagolsko vrijeme (prošlost, sadašnjost i budućnost), dok su učenici 7. razreda odradili zavisno složene rečenice kroz vremensku rečenicu. Učiteljica Valentina Miletović – Anić zajedno s 8. razredima vrijeme je stavila u povijesni kontekst odradivši „ljudske zajednice kroz vrijeme“ – prilog 6. Također, učenici 8-ih razreda na satu vjeronauka uz pomoć učiteljice Marine Šnobl kroz zanimljivu radionicu obradili su temu „Liturgijsko vrijeme“ – prilog 7.

Manifestacija je na razini škole provedena u izuzetno dobrom raspoloženju i veselom društvu učenika i učitelja. Nastava je dovedena u korelaciju mnogih predmeta poput engleskog jezika i geografije, likovne umjetnosti i hrvatskog jezika, povijesti, vjeronauka i slično). Učenici su stekli brojna znanja i praktične vještine. (Ana Okmaca,mag.educ.geo., koordinatorica Festivala znanosti za OŠ Monte Zaro)

objavio: Branka Sironić   datum: 2. 5. 2017.

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja