Korisnik:
Lozinka:

Finalisti
Zakon o odgoju i obr...

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Festival znanosti 2017. - Tema: Vrijeme

Osnovna škola Monte Zaro i ove je godine aktivno sudjelovala na Festivalu znanosti. Istaknuti svojim znanjem, uspjesima i prije svega velikom motivacijom za rad učenici i učiteljii posvetili su najmanje jedan školski sat temi „vrijeme“ kroz raznolike nastavne predmete.

Najvažniji cilj manifestacije na razini škole bio je edukacija učenika, popularizacija znanosti, poticanje stvaralaštva i originalnosti kroz navedenu temu „vrijeme“.

Prije svega, kako bi se obilježio početak trajanja samoga festivala učenici su zajedno uz pomoć učiteljice likovne kulture Rosane Zupičić Smoković izradili školski pano. Vrijeme su prikazali pomoću likovnih uradaka kroz različitu percepciju vremena (sat, godišnja doba tj.atmosfersko vrijeme i slično) – prilog 1. Učenici razredne nastave uz pomoć učiteljice Rozane Cerin pratili su i marljivo bilježili vremenske prilike našega zavičaja – prilog 2. Kroz nastavu engleskog jezika učiteljica Mirjana Ajhorn stavila je naglasak na „Vremenske prilike i neprilike – predviđanje vremena“ (Weather conditions (Weather forecast)). Učenici 6-ih razreda savladali su stručne termine na engleskom jeziku - prilog 3. Iz nastave geografije upoznali su elemente atmosferskog vremena, tipove vremena, svrhu i dijelove atmosfere te razliku između vremena i klime.  Izrađen je plakat na temu atmosfere – prilog 4. Također, učenici su zajedno s učiteljicom geografije Anom Okmaca sudjelovali na praktičnoj radionici izrade sunčanih satova koju je organiziralo Astronomsko društvo „Istra“ Pula u pulskoj Zvjezdarnici na Monte Zaru. Kroz radionicu imali su prilike upoznati potrebnu opremu za izradu navedenih satova, konačan izgled predmeta te način njegova korištenja – prilog 5. Kroz nastavu hrvatskog jezika s učiteljicom Karlom Virgilio učenici 5. razreda temu su obilježili kroz glagolsko vrijeme (prošlost, sadašnjost i budućnost), dok su učenici 7. razreda odradili zavisno složene rečenice kroz vremensku rečenicu. Učiteljica Valentina Miletović – Anić zajedno s 8. razredima vrijeme je stavila u povijesni kontekst odradivši „ljudske zajednice kroz vrijeme“ – prilog 6. Također, učenici 8-ih razreda na satu vjeronauka uz pomoć učiteljice Marine Šnobl kroz zanimljivu radionicu obradili su temu „Liturgijsko vrijeme“ – prilog 7.

Manifestacija je na razini škole provedena u izuzetno dobrom raspoloženju i veselom društvu učenika i učitelja. Nastava je dovedena u korelaciju mnogih predmeta poput engleskog jezika i geografije, likovne umjetnosti i hrvatskog jezika, povijesti, vjeronauka i slično). Učenici su stekli brojna znanja i praktične vještine. (Ana Okmaca,mag.educ.geo., koordinatorica Festivala znanosti za OŠ Monte Zaro)

objavio: Branka Sironić   datum: 2. 5. 2017.

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja