13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Festival znanosti 2017. - Tema: Vrijeme
Autor: Branka Sironić, 2. 5. 2017.

Osnovna škola Monte Zaro i ove je godine aktivno sudjelovala na Festivalu znanosti. Istaknuti svojim znanjem, uspjesima i prije svega velikom motivacijom za rad učenici i učiteljii posvetili su najmanje jedan školski sat temi „vrijeme“ kroz raznolike nastavne predmete.

Najvažniji cilj manifestacije na razini škole bio je edukacija učenika, popularizacija znanosti, poticanje stvaralaštva i originalnosti kroz navedenu temu „vrijeme“.

Prije svega, kako bi se obilježio početak trajanja samoga festivala učenici su zajedno uz pomoć učiteljice likovne kulture Rosane Zupičić Smoković izradili školski pano. Vrijeme su prikazali pomoću likovnih uradaka kroz različitu percepciju vremena (sat, godišnja doba tj.atmosfersko vrijeme i slično) – prilog 1. Učenici razredne nastave uz pomoć učiteljice Rozane Cerin pratili su i marljivo bilježili vremenske prilike našega zavičaja – prilog 2. Kroz nastavu engleskog jezika učiteljica Mirjana Ajhorn stavila je naglasak na „Vremenske prilike i neprilike – predviđanje vremena“ (Weather conditions (Weather forecast)). Učenici 6-ih razreda savladali su stručne termine na engleskom jeziku - prilog 3. Iz nastave geografije upoznali su elemente atmosferskog vremena, tipove vremena, svrhu i dijelove atmosfere te razliku između vremena i klime.  Izrađen je plakat na temu atmosfere – prilog 4. Također, učenici su zajedno s učiteljicom geografije Anom Okmaca sudjelovali na praktičnoj radionici izrade sunčanih satova koju je organiziralo Astronomsko društvo „Istra“ Pula u pulskoj Zvjezdarnici na Monte Zaru. Kroz radionicu imali su prilike upoznati potrebnu opremu za izradu navedenih satova, konačan izgled predmeta te način njegova korištenja – prilog 5. Kroz nastavu hrvatskog jezika s učiteljicom Karlom Virgilio učenici 5. razreda temu su obilježili kroz glagolsko vrijeme (prošlost, sadašnjost i budućnost), dok su učenici 7. razreda odradili zavisno složene rečenice kroz vremensku rečenicu. Učiteljica Valentina Miletović – Anić zajedno s 8. razredima vrijeme je stavila u povijesni kontekst odradivši „ljudske zajednice kroz vrijeme“ – prilog 6. Također, učenici 8-ih razreda na satu vjeronauka uz pomoć učiteljice Marine Šnobl kroz zanimljivu radionicu obradili su temu „Liturgijsko vrijeme“ – prilog 7.

Manifestacija je na razini škole provedena u izuzetno dobrom raspoloženju i veselom društvu učenika i učitelja. Nastava je dovedena u korelaciju mnogih predmeta poput engleskog jezika i geografije, likovne umjetnosti i hrvatskog jezika, povijesti, vjeronauka i slično). Učenici su stekli brojna znanja i praktične vještine. (Ana Okmaca,mag.educ.geo., koordinatorica Festivala znanosti za OŠ Monte Zaro)