05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

25.10.2018. 11:34
Održan četvrti hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF)
U četvrtak, 25. listopada 2018. godine u prostorijama Ministarstva mora, prometa i infrastrukture održan je četvrti po redu hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF).

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Opći podaci ustanove

Ravnateljica Branka Sironić, prof.
 Boškovićev uspon 24
, 52100 Pula

E-mail: ured@os-mzaro-pu.skole.hr

Brojčani pokazatelji:

• Broj učenika: 232
  • Broj odjela: 16
  • Broj djelatnika: 49
  • Stručni suradnici:4
  • Knjižničarka: Dragica Pršo, prof.i dipl. bibl. (mentorica)
  • Pedagog: Saša Jureša, prof.pedag. i ruskog j.
  • Rehabilitatorica: Karin Bolković Fornažar, prof.reh.
  • Psihologinja: Nataša Bajić Peteh, prof. psih.

Povijest  -  50 godina škole

Škola je utemeljena Odlukom NO Pula 1. rujna 1961. godine.
Smještena je  u zgradu bivšeg III. Đačkog doma.
Zgrada je sagrađena u doba Austro-Ugarskog carstva te je služila kao skladište pomorskih karata.
Pri osnivanju škole u  zgradi  je bio smješten i dječji vrtić s  upravom te radio stanica Pula.
Dana, 5. rujna 1962. godine dječji vrtić i uprava ispraznili su prostorije  zbog potreba škole.

Krajem  kolovoza 1965. godine dovršena je dogradnja II. kata škole.
Prvi ravnatelj škole bio je Josip Šoštar, zatim Margerita Fioretti-Buršić, Ivan Boljun, Tomislav Mikulandra, Bisera Aras, a od 6. prosinca 2009. Branka Sironić.

Učenici i djelatnici škole isticali su se i ističu se  svojim radom i zalaganjem . Učenici, roditelji, učitelji i stručni suradnici marljivo provode međunarodne projekte. Projektima i aktivnostima uvađamo inovacije u Školski  kurikulum i po tome smo prepoznatljivi (Međunarodna eko škola, UNICEF-a: Za sigurno i poticajno okruženje, rad prema načelima Glasserove Kvalitetne škole...).