Korisnik:

Ukupno: 919702
Ovaj mjesec: 1936
Finalisti

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

Opći podaci ustanove

Ravnateljica Branka Sironić, prof.
 Boškovićev uspon 24
, 52100 Pula

E-mail: ured@os-mzaro-pu.skole.hr

Brojčani pokazatelji:

• Broj učenika: 232
  • Broj odjela: 16
  • Broj djelatnika: 49
  • Stručni suradnici:4
  • Knjižničarka: Dragica Pršo, prof.i dipl. bibl. (mentorica)
  • Pedagog: Saša Jureša, prof.pedag. i ruskog j.
  • Rehabilitatorica: Karin Bolković Fornažar, prof.reh.
  • Psihologinja: Nataša Bajić Peteh, prof. psih.

Povijest  -  50 godina škole

Škola je utemeljena Odlukom NO Pula 1. rujna 1961. godine.
Smještena je  u zgradu bivšeg III. Đačkog doma.
Zgrada je sagrađena u doba Austro-Ugarskog carstva te je služila kao skladište pomorskih karata.
Pri osnivanju škole u  zgradi  je bio smješten i dječji vrtić s  upravom te radio stanica Pula.
Dana, 5. rujna 1962. godine dječji vrtić i uprava ispraznili su prostorije  zbog potreba škole.

Krajem  kolovoza 1965. godine dovršena je dogradnja II. kata škole.
Prvi ravnatelj škole bio je Josip Šoštar, zatim Margerita Fioretti-Buršić, Ivan Boljun, Tomislav Mikulandra, Bisera Aras, a od 6. prosinca 2009. Branka Sironić.

Učenici i djelatnici škole isticali su se i ističu se  svojim radom i zalaganjem . Učenici, roditelji, učitelji i stručni suradnici marljivo provode međunarodne projekte. Projektima i aktivnostima uvađamo inovacije u Školski  kurikulum i po tome smo prepoznatljivi (Međunarodna eko škola, UNICEF-a: Za sigurno i poticajno okruženje, rad prema načelima Glasserove Kvalitetne škole...).

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja