20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

10.11.2017. 13:58
Završio CUC 2017, najveća nacionalna konferencija o obrazovanju
U Dubrovniku je danas zatvorena 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Gotovo 1.100 sudionika, od čega 650 učitelja, pratilo je CARNetovu konferenciju koja se ove godine održala pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.

08.11.2017. 10:40
Počeo CUC 2017
Danas, 8. studenoga 2017. godine u hotelima Valamar Lacroma Dubrovnik i Valamar President Dubrovnik počinje 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017.

Festival znanosti 2017. - Tema: Vrijeme
Autor: Branka Sironić, 2. 5. 2017.

Osnovna škola Monte Zaro i ove je godine aktivno sudjelovala na Festivalu znanosti. Istaknuti svojim znanjem, uspjesima i prije svega velikom motivacijom za rad učenici i učiteljii posvetili su najmanje jedan školski sat temi „vrijeme“ kroz raznolike nastavne predmete.

Najvažniji cilj manifestacije na razini škole bio je edukacija učenika, popularizacija znanosti, poticanje stvaralaštva i originalnosti kroz navedenu temu „vrijeme“.

Prije svega, kako bi se obilježio početak trajanja samoga festivala učenici su zajedno uz pomoć učiteljice likovne kulture Rosane Zupičić Smoković izradili školski pano. Vrijeme su prikazali pomoću likovnih uradaka kroz različitu percepciju vremena (sat, godišnja doba tj.atmosfersko vrijeme i slično) – prilog 1. Učenici razredne nastave uz pomoć učiteljice Rozane Cerin pratili su i marljivo bilježili vremenske prilike našega zavičaja – prilog 2. Kroz nastavu engleskog jezika učiteljica Mirjana Ajhorn stavila je naglasak na „Vremenske prilike i neprilike – predviđanje vremena“ (Weather conditions (Weather forecast)). Učenici 6-ih razreda savladali su stručne termine na engleskom jeziku - prilog 3. Iz nastave geografije upoznali su elemente atmosferskog vremena, tipove vremena, svrhu i dijelove atmosfere te razliku između vremena i klime.  Izrađen je plakat na temu atmosfere – prilog 4. Također, učenici su zajedno s učiteljicom geografije Anom Okmaca sudjelovali na praktičnoj radionici izrade sunčanih satova koju je organiziralo Astronomsko društvo „Istra“ Pula u pulskoj Zvjezdarnici na Monte Zaru. Kroz radionicu imali su prilike upoznati potrebnu opremu za izradu navedenih satova, konačan izgled predmeta te način njegova korištenja – prilog 5. Kroz nastavu hrvatskog jezika s učiteljicom Karlom Virgilio učenici 5. razreda temu su obilježili kroz glagolsko vrijeme (prošlost, sadašnjost i budućnost), dok su učenici 7. razreda odradili zavisno složene rečenice kroz vremensku rečenicu. Učiteljica Valentina Miletović – Anić zajedno s 8. razredima vrijeme je stavila u povijesni kontekst odradivši „ljudske zajednice kroz vrijeme“ – prilog 6. Također, učenici 8-ih razreda na satu vjeronauka uz pomoć učiteljice Marine Šnobl kroz zanimljivu radionicu obradili su temu „Liturgijsko vrijeme“ – prilog 7.

Manifestacija je na razini škole provedena u izuzetno dobrom raspoloženju i veselom društvu učenika i učitelja. Nastava je dovedena u korelaciju mnogih predmeta poput engleskog jezika i geografije, likovne umjetnosti i hrvatskog jezika, povijesti, vjeronauka i slično). Učenici su stekli brojna znanja i praktične vještine. (Ana Okmaca,mag.educ.geo., koordinatorica Festivala znanosti za OŠ Monte Zaro)