Ovaj mjesec: 2076

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Šesto Vijeće učenika u školskoj godini 2016./2017.
Autor: Branka Sironić, 18. 5. 2017.

U srijedu, 17.5.2017., održan je šesti sastanak Vijeća učenika u školskoj godini 2016./2017.  Predstavnici svih razreda (osim drugaša koji su bili u posjetu Nacionalnom parku Brijuni) bili su na sastanku s psihologinjom Natašom Bajić Peteh i knjižničarkom Dragicom Pršo. Teme ovog sastanka bile su: redovno dolaženje na nastavu na vrijeme i smanjenje kašnjenja, izricanje pedagoških mjera i aktivnosti koje do njih dovode, važnost konstantnog učenja budući da je do kraja nastave preostalo manje od četiri tjedna, nadolazeće obilježavanje Dana naše škole, nastup plesnih skupina škole na Međunarodnom danu plesa te povodom dana Crvenog križa, odlazak osmaša u pratnji pedagoga na Dane otvorenih vrata u srednje škole, nastup školskog zbora povodom obilježavanja Dana grada Pule u Istarskom narodnom kazalištu, sudjelovanje učenika Čalaka Ademija i Bartola Ćatića u finalu manifestacije „Pula pjeva“, dolazak glumaca iz Teatra Naranča s predstavom „Vitez željeznog srca“, održavanje manifestacije „Združena atletika“, osvajanje zlatne medalje na državnom natjecanju u judu- učenika Dina Odobašića, sudjelovanje učenica Nikol Krišto i Ane Rogalo na 6. Susretu dječjeg duhovnog stvaralaštva u Križevcima, komentar na gledanje kratkog filma „Gelem, gelem“ o pravima Roma u 7. i 8. razredu, prijedlog učenika za izbor najZarovca i najZarovke za šk. godinu 2016./2017. te izvještavanje o projektima i ostalim manifestacijama u koje je škola uključena : „Čitaj o psu“, „Festival znanosti“, „Djeca slikom do Vile Marije“, „Zavičajna nastava“ – predstavljanje u Vrsaru, „Sigurno u prometu“, „Daj šapi glas“, „Smotra školskih zadruga“ te stjecanje Dijamantnog statusa Eko škole! Bilo je toga. :)

Psihologinja Nataša Bajić Peteh

U srijedu, 17.5.2017., održan je šesti sastanak Vijeća učenika u školskoj godini 2016./2017.  Predstavnici svih razreda (osim drugaša koji su bili u posjetu Nacionalnom parku Brijuni) bili su na sastanku s psihologinjom Natašom Bajić Peteh i knjižničarkom Dragicom Pršo. Teme ovog sastanka bile su: redovno dolaženje na nastavu na vrijeme i smanjenje kašnjenja, veliki broj neopravdanih sati u ovoj školskoj godini, izricanje pedagoških mjera i aktivnosti koje do njih dovode, važnost konstantnog učenja budući da je do kraja nastave preostalo manje od četiri tjedna, nadolazeće obilježavanje Dana naše škole, nastup plesnih skupina škole na Međunarodnom danu plesa te povodom dana Crvenog križa, odlazak osmaša u pratnji pedagoga na Dane otvorenih vrata u srednje škol, nastup školskog zbora povodom obilježavanja Dana grada Pule, sudjelovanje učenika Čalaka Ademi i Bartola Ćatića na manifestaciji „Pula pjeva“, dolazak glumaca iz Teatra Naranča i predstavljanje „Viteza željeznog srca“, održavanje manifestacije „Združena atletika“, osvajanje zlatne medalje na državnom natjecanju u judu- učenik Dino Odobašić, sudjelovanje učenica Nikol Krišto i Ane Rogalo na 6. Susretu dječjeg duhovnog stvaralaštva u Križevcima, komentar na gledanje kratkog filma „Gelem, gelem“ o pravima Roma u 7. i 8. razredu, prijedlog učenika za izbor naj Zarovca i naj Zarovke za šk. godinu 2016./2017. te izvještavanje o projektima i ostalim manifestacijama u koje je škola uključena : „Čitaj o psu“, „Festival znanosti“, „Djeca slikom do Vile Marije“, „Zavičajna nastava“ – predstavljanje u Vrsaru, „Sigurno u prometu“, „Daj šapi glas“, „Smotra školskih zadruga“ te stjecanje Dijamantnog statusa Eko škole!

Psihologinja Nataša Bajić Peteh