20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

10.11.2017. 13:58
Završio CUC 2017, najveća nacionalna konferencija o obrazovanju
U Dubrovniku je danas zatvorena 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Gotovo 1.100 sudionika, od čega 650 učitelja, pratilo je CARNetovu konferenciju koja se ove godine održala pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.

08.11.2017. 10:40
Počeo CUC 2017
Danas, 8. studenoga 2017. godine u hotelima Valamar Lacroma Dubrovnik i Valamar President Dubrovnik počinje 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017.

30.5. - Dan škole i podizanje Zelene zastave
Autor: Branka Sironić, 30. 5. 2017.

U utorak, 30.5.2017. godine, OŠ Monte Zaro Pula proslavila je 56. rođendan i podizanje zelene zastave dijamantnog  statusa Međunarodne ekoškole.

Svečanosti je prisustvovao gradonačelnik Grada Pule Boris Miletić koji je čestitao školi dosizanje dijamantnog statusa i podigao zelenu zastavu uz pratnju roženica s učenicima. U ime kabineta župana Istarske županije školi je čestitala i pomoćnica pročelnice Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Labin Doriana Šumberac Jelić.

Predstavnici kumova Tehnomont Marine Veruda Pula,  Vodovoda d.o.o. i Herculaenee d.o.o., Turističke zajednice i Udruge zelene Istre i ostali važni i vrijedni suradnici, pomagači u velikim i bogatim aktivnostima koje provodimo u cilju ostvarivanja vizije i misije škole s ciljem stjecanja znanja i iskustava koja se mogu primijeniti u svakodnevnom životu, učenjem kroz igru i kreativnu nastavu uživali su u programu kojeg je režirala učiteljica glazbene kulture Štefica Čeh sa suradnicima učiteljicama (Gordana Ružić-Stanojević, Vedrana Majstorović, Rozana Cerin, Ljiljana Tončinić, Irena Radolović, Lori Bogdan, Jolanda Sanković, Irina Ridžić, Sandra Smoljan, Lara Jurčić-Matošević, Manuela Mišan, Karmen Šimičević,  Nermina Mezulić, Zlatko Lasek, Milica Dragičević i Lea Matticchio).

Predsjednica Školskog odbora Karla Virgilio i ravnateljica škole Branka Sironić podijelile su slike dječjih radova i zahvalnice vrijednim suradnicima, institucijama i osobama koji su pridonijeli radu škole, a vrijednim učenicima za zalaganja i postignute uspjehe zahvalnice će osobno uručilti njihovi mentori na satu.

Glasovanjem učenika i djelatnika škole izabrani su i Najzarovac (Ive Cukerić, 8.b) i Najzarovka (Martina Kaić, 8.a) škole te im i ovim putem čestitamo.

(nastavak vijesti pročitajte pod opširnije)

Učenici i djelatnici i ove školske godine su svojim radom i zalaganjem utjecali na kvalitetna postignuća učenika i realizaciju projekata škole.

Jedina smo Međunarodna osnovna ekološka škola u Puli koja je ponovo izvršila vrlo zahtjevan program i dosegla dijamantni status. Za uspješnost mnogih projekata koje su izradili učenici s mentorima dobili smo nagrade i postizali zapažene međunarodne, državne i županijske rezultate. Ovogodišnji projektni dan Ribar plete mrižu svoju omogućio je učenicima da uočavaju i prepoznaju zdrave načine življenja te u korelaciji s projektom Zavičajne nastave steknu nova znanja.

Sve aktivnosti škole možete svakodnevno provjeriti na webu škole, ali i na facebooku školske knjižnice kojim se promoviraju  aktivnosti čitanja i korištenja interneta i njegovih mogućnosti u odgojne i obrazovne aktivnosti.

Škola je otvorena i drugim događanjima koja omogućavaju atraktivnost nastave i uočavanje primjenjivosti naučenog u životu (npr. suradnja u projektima Arheološkog muzeja, suradnja s Glazbenom školom, Kinom Valli, INK, Društvom Naša djeca, Monte Librićem, i projektima u malim terenskim nastavama u svim razredima). Ovakve situacije učenici duže pamte i iz njih lakše i motiviranije uče.

Na kraju je ravnateljica Branka Sironić čestitala još jednom  svim učenicima, roditeljima, učiteljima, stručnim suradnicima i ostalim djelatnicima i umirovljenicima škole 56. rođendan naše osnovne škole Monte Zaro i doseg dijamantnog statusa Međunarodne ekoškole. Suradnja svih predstavlja podršku novim mladim generacijama u sazrijevanju, odgoju i obrazovanju.

Nakon programa svi su razgledali izložbu učeničkih radova školske zadruge Eko znalci Montezarci koju je postavila učiteljica likovne kulture Rosana Zupičić Smoković sa suradnicama Svjetlanom Vulin, Natašom Bajić Peteh, Zrinkom Papratović, Zoranom Vajagićem i učenicama Leonom Mijalicom i Mijom Horvat  i počastili se malom zakuskom. (Branka Sironić, prof. i Dragica Pršo, prof.)