20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

10.11.2017. 13:58
Završio CUC 2017, najveća nacionalna konferencija o obrazovanju
U Dubrovniku je danas zatvorena 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Gotovo 1.100 sudionika, od čega 650 učitelja, pratilo je CARNetovu konferenciju koja se ove godine održala pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.

08.11.2017. 10:40
Počeo CUC 2017
Danas, 8. studenoga 2017. godine u hotelima Valamar Lacroma Dubrovnik i Valamar President Dubrovnik počinje 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017.

Izlet u Gorski kotar
Autor: Zlatko Lasek, 1. 6. 2017.

U petak,19.5.2017. učenici 5.a i b te 6.a i b bili su na izletu u Gorskom kotaru koji je, prema ocjenama učenika i nastavnika ocijenjen odličnom ocjenom. Djeca su posjetila Čabar i njegov kaštel Zrinski. Upečatljivi načini obrane dvorca s mnogobrojnim puškarnicama i domišljatim sustavima odvraćanja napadača ostavili su dojmljiv utisak na učenike. Nakon razgledanja, obogaćeni povijesnim činjenicama, krenuli smo prema sljedećem mjestu našeg putovanja Popovićevom mlinu koji se nalazi na putu prema Delnicama. Razgledavanje načina skladištenja i mljevenje žita te dobivanje brašna bile su sljedeće zanimljivosti u kojima su učenici uživali, a vrhunac bila je izrada kruha na tradicionalni način. Brašno, kvasac, sol i voda te domišljatost i kreativnost malih pekara rezultirala je raznolikim figurativnim ukusnim kruščićima. Okrjepljeni ukusnim kiflicama dio energije potrošili smo u discu koji se nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta, a ostatak smo sačuvali za razgledavanje Lokvarske šume gdje su nas se dojmila stabla visoka i do 42 metra i stara 269 godina. Čaroban okoliš s mnogobrojnim prirodno originalnim lokacijama, koji je bio iskorišten i za snimanje poznatog filma Winnetou, nikoga nije ostavio ravnodušnim.

Prije samog ručka razgledali smo špilju neobičnog oblika koja je obilovala izmjenjujućim suprotnostima - velikim špiljskim galerijama i uskim prolazima.

Izlet smo nastavili prema Fužinama, vlakom obišli jezero Bajer i posjetili špilju Vrelo.
I ova nas je špilja dočekala kontrastima već na samom ulazu gdje se miješao zrak tople šume i „ledeni“ podzemni. Djeca su bila oduševljena raznolikim stalaktitima čarobnih oblika i formi kao i izvorom kristalno čiste vode od 5 stupnjeva. Voda ponire, prema riječima vodiča, duboko u planinu. Mjesto obiluje životinjama koje žive u mraku, među kojima su naročito zamjetni mnogobrojni  šišmiši. Nesvakidašnja ljepota ove špilje također je korištena pri snimanju navedenog filma, naime, ovdje se još uvijek nalaze kipovi korišteni prilikom snimanja.
Dojmovi s izleta prepričavani su u veseloj atmosferi autobusa kao i danima u školi. (učiteljica talijanskog jezika Manuela Mišan)

Foto galerija