Ovaj mjesec: 2072

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Izlet u Gorski kotar
Autor: Zlatko Lasek, 1. 6. 2017.

U petak,19.5.2017. učenici 5.a i b te 6.a i b bili su na izletu u Gorskom kotaru koji je, prema ocjenama učenika i nastavnika ocijenjen odličnom ocjenom. Djeca su posjetila Čabar i njegov kaštel Zrinski. Upečatljivi načini obrane dvorca s mnogobrojnim puškarnicama i domišljatim sustavima odvraćanja napadača ostavili su dojmljiv utisak na učenike. Nakon razgledanja, obogaćeni povijesnim činjenicama, krenuli smo prema sljedećem mjestu našeg putovanja Popovićevom mlinu koji se nalazi na putu prema Delnicama. Razgledavanje načina skladištenja i mljevenje žita te dobivanje brašna bile su sljedeće zanimljivosti u kojima su učenici uživali, a vrhunac bila je izrada kruha na tradicionalni način. Brašno, kvasac, sol i voda te domišljatost i kreativnost malih pekara rezultirala je raznolikim figurativnim ukusnim kruščićima. Okrjepljeni ukusnim kiflicama dio energije potrošili smo u discu koji se nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta, a ostatak smo sačuvali za razgledavanje Lokvarske šume gdje su nas se dojmila stabla visoka i do 42 metra i stara 269 godina. Čaroban okoliš s mnogobrojnim prirodno originalnim lokacijama, koji je bio iskorišten i za snimanje poznatog filma Winnetou, nikoga nije ostavio ravnodušnim.

Prije samog ručka razgledali smo špilju neobičnog oblika koja je obilovala izmjenjujućim suprotnostima - velikim špiljskim galerijama i uskim prolazima.

Izlet smo nastavili prema Fužinama, vlakom obišli jezero Bajer i posjetili špilju Vrelo.
I ova nas je špilja dočekala kontrastima već na samom ulazu gdje se miješao zrak tople šume i „ledeni“ podzemni. Djeca su bila oduševljena raznolikim stalaktitima čarobnih oblika i formi kao i izvorom kristalno čiste vode od 5 stupnjeva. Voda ponire, prema riječima vodiča, duboko u planinu. Mjesto obiluje životinjama koje žive u mraku, među kojima su naročito zamjetni mnogobrojni  šišmiši. Nesvakidašnja ljepota ove špilje također je korištena pri snimanju navedenog filma, naime, ovdje se još uvijek nalaze kipovi korišteni prilikom snimanja.
Dojmovi s izleta prepričavani su u veseloj atmosferi autobusa kao i danima u školi. (učiteljica talijanskog jezika Manuela Mišan)

Foto galerija