Priloženi dokumenti:
izjava roditelja.doc

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.

Izlet u Gorski kotar
Autor: Zlatko Lasek, 1. 6. 2017.

U petak,19.5.2017. učenici 5.a i b te 6.a i b bili su na izletu u Gorskom kotaru koji je, prema ocjenama učenika i nastavnika ocijenjen odličnom ocjenom. Djeca su posjetila Čabar i njegov kaštel Zrinski. Upečatljivi načini obrane dvorca s mnogobrojnim puškarnicama i domišljatim sustavima odvraćanja napadača ostavili su dojmljiv utisak na učenike. Nakon razgledanja, obogaćeni povijesnim činjenicama, krenuli smo prema sljedećem mjestu našeg putovanja Popovićevom mlinu koji se nalazi na putu prema Delnicama. Razgledavanje načina skladištenja i mljevenje žita te dobivanje brašna bile su sljedeće zanimljivosti u kojima su učenici uživali, a vrhunac bila je izrada kruha na tradicionalni način. Brašno, kvasac, sol i voda te domišljatost i kreativnost malih pekara rezultirala je raznolikim figurativnim ukusnim kruščićima. Okrjepljeni ukusnim kiflicama dio energije potrošili smo u discu koji se nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta, a ostatak smo sačuvali za razgledavanje Lokvarske šume gdje su nas se dojmila stabla visoka i do 42 metra i stara 269 godina. Čaroban okoliš s mnogobrojnim prirodno originalnim lokacijama, koji je bio iskorišten i za snimanje poznatog filma Winnetou, nikoga nije ostavio ravnodušnim.

Prije samog ručka razgledali smo špilju neobičnog oblika koja je obilovala izmjenjujućim suprotnostima - velikim špiljskim galerijama i uskim prolazima.

Izlet smo nastavili prema Fužinama, vlakom obišli jezero Bajer i posjetili špilju Vrelo.
I ova nas je špilja dočekala kontrastima već na samom ulazu gdje se miješao zrak tople šume i „ledeni“ podzemni. Djeca su bila oduševljena raznolikim stalaktitima čarobnih oblika i formi kao i izvorom kristalno čiste vode od 5 stupnjeva. Voda ponire, prema riječima vodiča, duboko u planinu. Mjesto obiluje životinjama koje žive u mraku, među kojima su naročito zamjetni mnogobrojni  šišmiši. Nesvakidašnja ljepota ove špilje također je korištena pri snimanju navedenog filma, naime, ovdje se još uvijek nalaze kipovi korišteni prilikom snimanja.
Dojmovi s izleta prepričavani su u veseloj atmosferi autobusa kao i danima u školi. (učiteljica talijanskog jezika Manuela Mišan)

Foto galerija