Korisnik:

Ovaj mjesec: 1928
Finalisti
Zakon o odgoju i obr...

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

Izlet u Gorski kotar

U petak,19.5.2017. učenici 5.a i b te 6.a i b bili su na izletu u Gorskom kotaru koji je, prema ocjenama učenika i nastavnika ocijenjen odličnom ocjenom. Djeca su posjetila Čabar i njegov kaštel Zrinski. Upečatljivi načini obrane dvorca s mnogobrojnim puškarnicama i domišljatim sustavima odvraćanja napadača ostavili su dojmljiv utisak na učenike. Nakon razgledanja, obogaćeni povijesnim činjenicama, krenuli smo prema sljedećem mjestu našeg putovanja Popovićevom mlinu koji se nalazi na putu prema Delnicama. Razgledavanje načina skladištenja i mljevenje žita te dobivanje brašna bile su sljedeće zanimljivosti u kojima su učenici uživali, a vrhunac bila je izrada kruha na tradicionalni način. Brašno, kvasac, sol i voda te domišljatost i kreativnost malih pekara rezultirala je raznolikim figurativnim ukusnim kruščićima. Okrjepljeni ukusnim kiflicama dio energije potrošili smo u discu koji se nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta, a ostatak smo sačuvali za razgledavanje Lokvarske šume gdje su nas se dojmila stabla visoka i do 42 metra i stara 269 godina. Čaroban okoliš s mnogobrojnim prirodno originalnim lokacijama, koji je bio iskorišten i za snimanje poznatog filma Winnetou, nikoga nije ostavio ravnodušnim.

Prije samog ručka razgledali smo špilju neobičnog oblika koja je obilovala izmjenjujućim suprotnostima - velikim špiljskim galerijama i uskim prolazima.

Izlet smo nastavili prema Fužinama, vlakom obišli jezero Bajer i posjetili špilju Vrelo.
I ova nas je špilja dočekala kontrastima već na samom ulazu gdje se miješao zrak tople šume i „ledeni“ podzemni. Djeca su bila oduševljena raznolikim stalaktitima čarobnih oblika i formi kao i izvorom kristalno čiste vode od 5 stupnjeva. Voda ponire, prema riječima vodiča, duboko u planinu. Mjesto obiluje životinjama koje žive u mraku, među kojima su naročito zamjetni mnogobrojni  šišmiši. Nesvakidašnja ljepota ove špilje također je korištena pri snimanju navedenog filma, naime, ovdje se još uvijek nalaze kipovi korišteni prilikom snimanja.
Dojmovi s izleta prepričavani su u veseloj atmosferi autobusa kao i danima u školi. (učiteljica talijanskog jezika Manuela Mišan)

objavio: Zlatko Lasek   datum: 1. 6. 2017.

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja