Korisnik:

Ovaj mjesec: 1936
Finalisti
Zakon o odgoju i obr...

• Prihvaćam druge u igru i pomažem im.
  • Pristojno komuniciram i o drugima govorim samo dobro.
  • Sukobe rješavam razgovorom i prijavljujem svako nasilje.
  • Poštujem različitosti i tuđe stvari.

Vrijednosti: prijateljstvo, pristojnost, ravnopravnost i poštovanje

(Vijeće učenika)

Na današnji dan

Zvjezdani kutak

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

Plava zastava zavijorila po 19. put

Jučer je u Tehnomontu Marini Verudi po 19. put svečano podignuta plava zastava, simbol međunarodnog ekološkog priznanja za očuvanje okoliša. Budući da je Tehnomont kum OŠ Monte Zaro, učenici naše škole bili su, već tradicionalno, zaduženi za prigodni program. Čast podizanja plave zastave pripala je pulskom gradonačelniku Borisu Miletiću i županu Valteru Flegu koji su je podignuli uz Ča je more, pjesmu solističke skupine učiteljice Glazbene kulture Štefice Čeh, voditeljice KUD-a Val. Uz dječje pjesme i plesnu točku skupine Passe, program je upotpunjen recitacijama. Recitaciju Veliki svijete ekoporuke šalje ti dijete izveli su prvašići Davud Abidović, Angelina Radin i Lovre Grzunov pod vodstvom učiteljice Ljiljane Tončinić. Personaliziranu recitaciju o Marini Verudi i recitaciju na čakavskom napisala je i pripremila učiteljica Hrvatskog jezika Lea Matticchio, a izveli su je članovi solističke skupine i Tonči Brajuha. Moglo se pogledati i izložbu likovnih radova, na temu mora i morskog svijeta, učenika naše škole.

Svečanom programu prisustvovali su predstavnici Tehnomonta na čelu s predsjednicom uprave Gordanom Deranjom koja je otvorila svečanost i obratila se okupljenima. Od ostalih uzvanika prisutni su bili i predstavnici Postaje pomorske policije, Lučke kapetanije i svih ostalih partnera.

Ravnateljica Branka Sironić primila je zahvalnice povodom sudjelovanja u svečanosti te dugogodišnjeg partnerstva, i čestitala na prestižnom međunarodnom ekološkom priznanju.

Još jednom, od srca, mi nositelji zelene zastave čestitamo Vama vašu plavu! (Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)

objavio: Branka Sironić   datum: 9. 6. 2017.

Katalog knjižnice

Najbolje iz školskog lista

Lente vremena

Čitateljski klub

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
 8. Pravo da pabirčimo*.
 9. Pravo da čitamo naglas.
 10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)

Razmjena znanja