05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

25.10.2018. 11:34
Održan četvrti hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF)
U četvrtak, 25. listopada 2018. godine u prostorijama Ministarstva mora, prometa i infrastrukture održan je četvrti po redu hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF).

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Bor, jelka, ili drvce? :)
Autor: Branka Sironić, 7. 12. 2017.

Što smo okitili? Bor, jelku, ili drvce?

Nama nije ni važno, jer nam je za kićenje našeg bora, naše jelke, ili drvca bila potrebna samo dobra volja, želja za širenjem blagdanske čarolije i vrijedne ruke učiteljice Likovne kulture Rosane Zupičić Smoković.

Za one kojima je važno, jezikoslovka Nives Opačić poručuje da crnogorično drvo koje se u kućama/stanovima kiti za Božić najčešće zovemo bor (bez obzira na to kojoj četinjači pripada). Može se reći i "božićno drvce", no čemu se priklanjati opisnom izrazu kad imamo sažet i jednoznačan?! A i darovi su uvijek samo "pod borom" (naravno, u skladu s običajima mogu biti i drugdje, no ondje gdje se kiti bor, darovi su pod njim). U hrvatskome jeziku ne dolazi u obzir imenica "jelka" (ni kao božićna, a ni u prirodi). U prirodi to je "jela", rod crnogoričnoga drveća iz porodice borova.

Pa što ako je prije Badnjaka? Uživaj i ti. Nemoj biti Grinch! :) (Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)