05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

25.10.2018. 11:34
Održan četvrti hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF)
U četvrtak, 25. listopada 2018. godine u prostorijama Ministarstva mora, prometa i infrastrukture održan je četvrti po redu hrvatski Forum o upravljanju internetom (CRO-IGF).

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Baci drogu u koš - ove godine osvojili smo 2. mjesto
Autor: Branka Sironić, 7. 12. 2017.

Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti, u četvrtak 7. prosinca u 11.00 sati na Portarati u Puli, petu godinu zaredom održana je županijska sportsko-edukativna akcija "Baci drogu u koš" u sklopu Kampanje protiv bolesti ovisnosti "Bježi! Via!".
Sudjelovali su tradicionalno učenici sedmih i osmih razreda pulskih osnovnih škola natječući se u slobodnim bacanjima, družeći se i bodreći jedni druge. Učenici naše škole (Leona Mijalica, Ana Rogalo, Ardita Ćenaj, Calvin Čikada, David Čelić, David Sokolović, Filip Hrženjak, Ivana Đinić, Ivan Milić i Mihael Andričić) bili su u pratnji psihologinje Nataše Bajić Peteh i dobro se zabavili kako u igri tako i navijanju,a osvojili su 2. mjesto iza OŠ Veli Vrh Pula.

Više detalja pod opširnije. :-)

Nakon što su sve sudionike pozdravili Elena Puh Belci, zamjenica gradonačelnika Grada Pule i predsjednica Vijeća za komunalnu prevenciju Grada Pule, pročelnica UO za društvene djelatnosti Elvira Krizmanić Marjanović, novi načelnik Policijske postaje Pula Vjekoslav Vukšić te županijski koordinator akcije "Bježi! Via!" Diego Bosusco Ptica, održan je i revijalni dio manifestacije. U njemu su se okušali i Helena Mitrović iz Zavoda za javno zdravstvo IŽ-je te istaknuti i uspješni istarski sportaši: Lara Kliba i Robert Klačar iz Judo kluba Istarski borac Pula, Zelg Galešić i Teo Mikelić iz Kickboxing i MMA kluba Trojan Istra Pula, profesionalni boksač u poluteškoj kategoriji Marko Čalić te Bojan i Boris Mišković iz Kickboxing kluba Budokai Rovinj.

Naposljetku, nakon dva kruga slobodnih bacanja, u kojem je bacalo po pet učenika u dva kruga iz svake škole, najuspješniji su bili učenici OŠ Veli Vrh, ispred Monte Zara i Verude. I ove su godine učenici naše škole pokazali borbenost i želju za dobrom zabavaom te su se u školu vratili s još jednom osvojenom košarkaškom loptom koja će im dobro poslužiti na satu TZK. (psihologinja Nataša B.P.)