24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Top lista školske knjižnice na kraju šk.god. 2017./2018.
Autor: Branka Sironić, 13. 6. 2018.

Približava nam se polako i kraj još jedne školske godine. Kao i svake godine, podijelit ću s Vama kratki pregled posudbi i aktivnosti Vaše školske knjižnice kako bi vidjeli koliko ste bili vrijedni što se knjižnice tiče. :-)

U razdoblju od 4.9. do 12.6.2018. godine, 242 aktivnih članova i članica (učenici, roditelji, stručni suradnici i drugi djelatnici) posudili su ukupno 1621 knjiga.  Top 5 ili najčitaniji naslovi su "Haj, ja sam online" Melite Rundek, "Stanari u slonu" Dubravka Horvatića, "Heidi" Johanne Spyri, "Družba Pere Kvržice" Mate Lovraka  i "Pismo iz Zelengrada" Nevenke Videk. Najčitanije knjige van popisa lektire su  "Gregov dnevnik" Jeffa Kinneya i "Durica" Ivice Bednjanca. Što se tiče Top čitatelja, najbolja čitateljica u šk.god. 2017./2018. je učenica 1.a razreda Lota Herman s pročitanih 33 knjiga. Slijede Roberta Bislimi, Lara Sabljak, Paola Sabljak, Srđan Srdić i David Sokolović. Ovim putem želim dobrodošlicu svim novim članovima Čitateljskog kluba, a Lota i Roberta su zasluženo dobile Diplomu i paketić na dar.   Ima toga još pod opširnije. :-)

Osim same posudbe knjiga u knjižnici su održana 2 susreta s književnicama Bojanom Meandžijom i Sonjom Smolec, gostovanje lutkarske predstave igrokaza Jadranke Čuinčić-Bandov, 90 sati radionica, izvanučionička nastava u korelaciji s nastavom povijesti, glazbene kulture, tjelesno-zdravstvene i tehničke kulture, posjete Dječjoj knjižnici, Sajmu knjige u Istri, Monte libriću, INK i Kinu Valli.  Realiziran je Međunarodni Bookmark projekt razmjene straničnika u korelaciji s nastavom engleskog jezika, 6 radionica Projekta R.E.A.D. u suradnji s udrugom Indeficienter pet therapy, Matej Uka sudjelovao je na Natjecanju u čitanju naglas i postigao 2. mjesto na gradskoj razini, a Emina Hadžić uspješno je riješila online Nacionalni kviz za poticanje čitanja i zasluženo dobila knjigu "Mali princ" na dar.  U školskoj knjižnici su se neprestano organizirale i tematske izložbe knjiga. od  Europskog dana jezika, Dane hrvatskoga jezika, dok su Međunarodni dan zaštite okoliša, Svjetski dan šuma i Svjetski dan voda obilježeni u sklopu projekta Zelena knjižnica. (knjižničarka mentorica Dragica Pršo)

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.

2. Pravo da preskačemo stranice.

3. Pravo da ne dovršimo knjigu.

4. Pravo da ponovno čitamo.

5. Pravo da čitamo bilo što.

6. Pravo na zanos.

7. Pravo da čitamo bilo gdje.

8. Pravo da pabirčimo*.

9. Pravo da čitamo naglas.

10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)