Naručene knjige 2014/2015

Godišnji plan i program 2017/2018.

Kurikulum za šk.god.2017./2018.

Okvirni vremenik pismenih provjera - 2. polugodište 2017/2018.

Promjena termina pismenih iz matematike 2017

Geografija odluka o promjeni termina pismenog ispita 7b

PID odluka o promjeni termina pismene provjere 3b

2A promjena pismenog sa 19_3 na 27_3_2018

4B promjena pismenog iz Engleskog sa 22.3. na 26.3. 2018

6A Ponovni pismeni ispit iz matematike 12.4.2018

6A/B Promjena pismenog iz Hrvatskog sa 27. na 25.4.2017

Odgoda pismenog fizika 8A

Odgoda pismenog geografija 6A

Odgoda pismenog geografija 6B

Promjena termina 4.b PiD

6.a odgoda pismenog iz matematike za 6.6.2018.

Kriteriji ocjenjivanja po predmetima 2017./2018.

Vizija, misija, cilj i strategija škole

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu ( Job shadowing ). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Top lista školske knjižnice na kraju šk.god. 2017./2018.
Autor: Branka Sironić, 13. 6. 2018.

Približava nam se polako i kraj još jedne školske godine. Kao i svake godine, podijelit ću s Vama kratki pregled posudbi i aktivnosti Vaše školske knjižnice kako bi vidjeli koliko ste bili vrijedni što se knjižnice tiče. :-)

U razdoblju od 4.9. do 12.6.2018. godine, 242 aktivnih članova i članica (učenici, roditelji, stručni suradnici i drugi djelatnici) posudili su ukupno 1621 knjiga.  Top 5 ili najčitaniji naslovi su "Haj, ja sam online" Melite Rundek, "Stanari u slonu" Dubravka Horvatića, "Heidi" Johanne Spyri, "Družba Pere Kvržice" Mate Lovraka  i "Pismo iz Zelengrada" Nevenke Videk. Najčitanije knjige van popisa lektire su  "Gregov dnevnik" Jeffa Kinneya i "Durica" Ivice Bednjanca. Što se tiče Top čitatelja, najbolja čitateljica u šk.god. 2017./2018. je učenica 1.a razreda Lota Herman s pročitanih 33 knjiga. Slijede Roberta Bislimi, Lara Sabljak, Paola Sabljak, Srđan Srdić i David Sokolović. Ovim putem želim dobrodošlicu svim novim članovima Čitateljskog kluba, a Lota i Roberta su zasluženo dobile Diplomu i paketić na dar.   Ima toga još pod opširnije. :-)

Osim same posudbe knjiga u knjižnici su održana 2 susreta s književnicama Bojanom Meandžijom i Sonjom Smolec, gostovanje lutkarske predstave igrokaza Jadranke Čuinčić-Bandov, 90 sati radionica, izvanučionička nastava u korelaciji s nastavom povijesti, glazbene kulture, tjelesno-zdravstvene i tehničke kulture, posjete Dječjoj knjižnici, Sajmu knjige u Istri, Monte libriću, INK i Kinu Valli.  Realiziran je Međunarodni Bookmark projekt razmjene straničnika u korelaciji s nastavom engleskog jezika, 6 radionica Projekta R.E.A.D. u suradnji s udrugom Indeficienter pet therapy, Matej Uka sudjelovao je na Natjecanju u čitanju naglas i postigao 2. mjesto na gradskoj razini, a Emina Hadžić uspješno je riješila online Nacionalni kviz za poticanje čitanja i zasluženo dobila knjigu "Mali princ" na dar.  U školskoj knjižnici su se neprestano organizirale i tematske izložbe knjiga. od  Europskog dana jezika, Dane hrvatskoga jezika, dok su Međunarodni dan zaštite okoliša, Svjetski dan šuma i Svjetski dan voda obilježeni u sklopu projekta Zelena knjižnica. (knjižničarka mentorica Dragica Pršo)

10 PRAVA ČITATELJA

1. Pravo da ne čitamo.

2. Pravo da preskačemo stranice.

3. Pravo da ne dovršimo knjigu.

4. Pravo da ponovno čitamo.

5. Pravo da čitamo bilo što.

6. Pravo na zanos.

7. Pravo da čitamo bilo gdje.

8. Pravo da pabirčimo*.

9. Pravo da čitamo naglas.

10. Pravo na šutnju.

Daniel Pennac u knjizi "Od korica do korica"

(*pabirčiti- skupljati tuđe izreke)