23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Doviđenja, polugodište! Blagdani i praznici, dobro nam došli! :)
Autor: Branka Sironić, 21. 12. 2017.

Možete li zamisliti božićne blagdane bez pjesme? Mi ne! Popularne božićne pjesme nikada ne dosade i s pravom nose naziv klasika. Ovogodišnja božićna priredba započela je stihovima pjesme Last Christmas 4. a razreda i uvela nas u savršeno stvaranje blagdanskog ugođaja, zabave, radosti, iskričavosti i topline. Voditelji Ana Rogalo iz 8. a i Matej Uka iz 6. a zabavnim programom najavili su oproštaj od prvog polugodišta i uvod u učenički trotjedni odmor. U organizaciji priredbe sudjelovale su učiteljica Glazbene kulture Štefica Čeh, voditeljica KUD-a Val i učiteljica Hrvatskog jezika Lea Matticchio. Prigodne igrokaze, recitacije, pjesme i ples priredili su i uvježbali učenici uz pomoć svojih učiteljica. Zahvaljujemo 1. a, 2. b, 3. a, 4. a i 4. b razredu, njihovim učiteljicama Gordani Ružić-Stanojević, Ireni Radolović, Jolandi Sanković, Rozani Cerin, Vedrani Majstorović i pomoćnicama u nastavi za trudi i ljubav u pripremanju kreativnih izvedbi. Također, hvala učiteljici Lari Jurčić Matošević i Manueli Mišan koje su zadužene za plesne koreografije. Veliko hvala malim i velikim zborašima te pratnji na klarinetima i gitari, bez čijih raspjevanih glasova i spretnih prstiju više ne možemo zamisliti nijednu priredbu.

Za kraj, ali i za sve nove početke, simpatični voditelji zaželjeli su svima sretan i blagoslovljen Božić i sve najbolje u godini novoj, a božićnoj i novogodišnjoj čestitci pridružila se i ravnateljica Branka Sironić.

Još jednom, svima sve najbolje od srca želi kolektiv OŠ Monte Zaro. Neka nam je veselo i sretno! :) (Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)