24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Gradonačelnik Boris Miletić u posjetu Školi
Autor: Branka Sironić, 19. 1. 2018.

U petak 19. siječnja 2018. posjetom školi razveselili su nas gradonačelnik Grada Pule gospodin Boris Miletić i pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Pule Elvira Krizmanić Marjanović. Posjetili su školu kako bi stekli uvid u dosadašnja ulaganja Grada Pule u opremljenost škole. U školskoj knjižnici, u ime svih učenika, dobrodošlicu gradonačelniku poželjela je Emina Hadžić, učenica 5. a razreda, najbolja čitateljica školske knjižnice za školsku godinu 2016./2017. Gradonačelniku i pročelnici uručila je straničnik iz Međunarodnog Bookmark projekta koji se tradicionalno ostvaruje u školskoj knjižnici. Ove godine partner je Katolička osnovna škola iz Hong Konga.

Više pod opširnije. :-)

Ravnateljica škole Branka Sironić, osobno i u ime djelatnika škole, srdačno je pozdravila goste te zahvalila predstavnicima Grada na dugogodišnjem kontinuiranom praćenju potreba škole i ulaganju koje je uvećalo koliko prostorne uvjete, toliko i opremljenost. U zadnjih 10 godina obnovljeni su svi parketi i prozori, adaptirani su i obojeni zidovi u svim učionicama, obnovljen je kuhinjski i blagovaonički prostor, dvorana za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu, knjižnica, zbornica, produženi boravak. Grad je kupio prijenosna računala, nove police za knjižnicu, ormare za kabinete i e-dnevnike. Također, pomogao je i pri postavljanju vanjske učionice koju je škola osvojila facebook glasovanjem.

Pročelnica Krizmanić Marjanović naglasila je da će se u školu Monte Zaro ulagati i u sljedećem razdoblju. Obnovit će se preostale sanitarije u prizemlju i na prvom katu, a pristupit će se i obnovi drugog dijela vanjske ograde.

Predstavnicima Grada, koji su temeljem iskazane potrebe školskih knjižničara donirali pet tisuća kuna svakoj pulskoj osnovnoj školi, od kojih je naša škola kupila stotinjak naslova za obnovu lektirnog fonda, zahvalila je i knjižničarka Dragica Pršo. Iskazala je i daljnju potrebu ulaganja u knjižnični fond zbog poticanja i razvijanja čitalačke kulture među učenicima, ali i učiteljima.

Gradonačelnik se nasmijan u školskoj knjižnici družio s učenicima, pogledao najavu projekta Z bičikleton po Puli, prošetao školom i  razgledao dvorište, a prije odlaska zahvalio se ravnateljici i Školi na predanom radu i inovativnim aktivnostima.

Hvala Vam i dođite nam opet! :)

(Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)