23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Lepeza emocija u "Torbi punoj sjećanja"
Autor: Branka Sironić, 26. 1. 2018.

U četvrtak, 25. siječnja 2018. su u Kinu Valli učenici sedmih i osmih razreda, u pratnji učiteljica Karle Virgilio, Lori Bogdan, Lee Matticchio, knjižničarke i pomoćnice u nastavi, pogledali francuski film Torba puna sjećanja (Un sac de billes). Film se prikazuje u sklopu kino programa Film u školi povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti. Riječ je o biografskom igranom filmu, ratnoj drami, nastaloj prema istinitom događaju, a ujedno i adaptaciji istoimenog romana. Ova manje poznata, ali iznimno impresivna istinita priča, poznatog francuskog pisca Josepha Joffoa, prikazuje Drugi svjetski rat kroz oči djeteta. Potresno autorovo djetinjstvo postalo je priča koja na snažan i emotivno sugestivan način dočarava hrabrost dvoje židovske braće, ali (p)ostaje i podsjetnik na jedno od najmračnijih povijesnih poglavlja čovječanstva. Više pod opširnije. :-)

Zarovci su još uvijek pod dojmom, učiteljice također, a teme poput holokausta, židovske kulture i tradicije, antisemitizma i nacizma, Drugog svjetskog rata, kulturne vrijednosti i religijske različitosti te mnogih drugih povezat ćemo s redovnim gradivom Hrvatskoga jezika, Povijesti, Vjeronauka, satom razrednog odjela i ostalima.

Iako može zauzeti mjesto uz filmove  Život je lijep i Schindlerova lista, s obzirom na to da se temelji na sjećanju desetogodišnjaka u povijesno značajnim godinama života njega i njegove obitelji, puno je emotivniji, s izbjegnutim scenama eksplicitnog nasilja.

Što još reći? Najnježniji, najljepši, najtočniji i najtužniji film. Upravo onoliko koliko mu daš i otkriješ. Jedan od onih koje ne zaboraviš. (Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)