24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Lepeza emocija u "Torbi punoj sjećanja"
Autor: Branka Sironić, 26. 1. 2018.

U četvrtak, 25. siječnja 2018. su u Kinu Valli učenici sedmih i osmih razreda, u pratnji učiteljica Karle Virgilio, Lori Bogdan, Lee Matticchio, knjižničarke i pomoćnice u nastavi, pogledali francuski film Torba puna sjećanja (Un sac de billes). Film se prikazuje u sklopu kino programa Film u školi povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti. Riječ je o biografskom igranom filmu, ratnoj drami, nastaloj prema istinitom događaju, a ujedno i adaptaciji istoimenog romana. Ova manje poznata, ali iznimno impresivna istinita priča, poznatog francuskog pisca Josepha Joffoa, prikazuje Drugi svjetski rat kroz oči djeteta. Potresno autorovo djetinjstvo postalo je priča koja na snažan i emotivno sugestivan način dočarava hrabrost dvoje židovske braće, ali (p)ostaje i podsjetnik na jedno od najmračnijih povijesnih poglavlja čovječanstva. Više pod opširnije. :-)

Zarovci su još uvijek pod dojmom, učiteljice također, a teme poput holokausta, židovske kulture i tradicije, antisemitizma i nacizma, Drugog svjetskog rata, kulturne vrijednosti i religijske različitosti te mnogih drugih povezat ćemo s redovnim gradivom Hrvatskoga jezika, Povijesti, Vjeronauka, satom razrednog odjela i ostalima.

Iako može zauzeti mjesto uz filmove  Život je lijep i Schindlerova lista, s obzirom na to da se temelji na sjećanju desetogodišnjaka u povijesno značajnim godinama života njega i njegove obitelji, puno je emotivniji, s izbjegnutim scenama eksplicitnog nasilja.

Što još reći? Najnježniji, najljepši, najtočniji i najtužniji film. Upravo onoliko koliko mu daš i otkriješ. Jedan od onih koje ne zaboraviš. (Lea Matticchio, učiteljica Hrvatskog jezika)