Grad – to ste vi: Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škrabrnje

Autor: Branka Sironić, 17. 11. 2020.

Hrvatska od ove godine slavi još jedan državni blagdan, a to je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18. studenoga. Povodom tog dana naš domar Luka Katić i pedagog Saša Jureša zapalit će svijeće u ime škole u Vukovarskoj ulici te tako odati počast svim braniteljima i poginulim civilima. Pozivamo i sve vas da sutra zapalite svijeću u svojim kućama kako bi zahvalili braniteljima na slobodi i izrazili pijetet prema nevinim žrtvama. (ravnateljica Branka Sironić)

Pod opširnije možete pročitati 'Priču o gradu" Siniše Glavaševića, vukovarskog novinara i knjižničara ubijenog na Ovčari nakon pada Vukovara. (knjižničarka Dragica Pršo)

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?
Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom? Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?
Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi."
(Siniša Glavašević : Priča o gradu)

Dan škole

Omoguru font

Digitalna pristupačnost svima!

Osjeti Omoguru iskustvo čitanja

Jednostavno prilagodite svaku pa i ovu web stranicu i  aplikaciju svom stilu čitanja. Dodajte u preglednik sa Chrome Web Storea besplatno.

Omoguru lab- lakše se čita!

Znanje za održivo djelovanje

"Pokreni se, promijeni sve!"

Priloženi dokumenti:
letak os monte zaro pula.pdf

« Prosinac 2020 »

Protokoli

Kutak psihologinje

Dobro došli u kutak Vaše psihologinje!

DOM

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI

OBAVIJEST ZA RODITELJE:

Popisi drugih obrazovnih materijala od 1. do 8. razreda.

Navedene cijene preuzete su iz odobrenih Kataloga iz 2014., 2019. i 2020. godine.

Napomena za likovne mape s kolažem od 5. do 8. razreda:

Umjetnost i ja 5. i 6. razred, Umjetnost i ja 7. i 8. razred (Školska knjiga; 59,00 kn)

(zadnja izmjena: 15.7.2020.)

Zaro

Pridružite nam se u stvaranju

Digitalnog školskog lista Zaro!

Virtualni boravak

Zavičajna nastava

Upute za Teams

Učenici i nastavnici trebaju napraviti sljedeće:

1. u tražilicu upišite Office 365 za škole ili

2. kliknite na link:

logirajte se pomoću

AAI@Edu.hr lozinke

3. Prihvatite uvjete (na dnu)

4. Odite na Office 365

5. Izaberite program Teams (7. u nizu)

Detaljne UPUTE ZA RAD ZA UČITELJE

Detaljne  UPUTE ZA RAD ZA UČENIKE

CARNET vijesti
04.12.2020. 14:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Danas, oko 11:20 sati, otklonjen je problem s opskrbom elektricnom energijom zupanijskog cvorista u Varazdinu te je na podrucju Varazdinske zupanije ponovno uspostavljena mrezna povezanost. Srdacan pozdrav, — Mrezni ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

04.12.2020. 14:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija appeared first on CARNET .

04.12.2020. 11:01
INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020.
Postovani, U utorak, 8. prosinca 2020. izmedju 00:00 i 02:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Brodsko-posavske zupanije ... The post INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020. appeared first on CARNET .

Ukupno: 1019305

Virtualna knjižnica OŠ Monte Zaro Pula

Ministarstvo znanosti i obrazovanja

CMS za škole logo